• 0312 221 00 42

    Hemen Destek

  • Language

    English

Etilen Dönüştürücü

 

Etilen gazı, meyve ve sebzeler tarafından üretilip ürünlerin büyümesini, gelişmesini, olgunlaşmasını ve yaşlanmasını hızlandırır. Kivi gibi bazı meyve türleri, etilene karşı son derece hassastırlar. Şen Grup etilen dönüştürücüsü, bu zararlı etilen gazını hızlı bir şekilde çevirir ve kolaylıkla dışarı çıkarır. Bu şekilde sizin ürünleriniz “sonsuza kadar taze” kalırlar.

Etilen dönüştürücü iki kolondan oluşur. Her birisinin bir ısı depolama ortamı, katalizörü, ısı elemanları ve bir tane vantilatörü bulunmaktadır. Soğuk hava yukarı doğru çıkar ve kolon boyunca ısınır. Ondan sonra hava, etilen gazının kırıldığı katalizör yatağından geçer. Son olarak, hava akımı, kalan etilenin kırıldığı ve havanın yeniden soğuduğu ikinci katalizör yatağından geçer.

Şen Grup etilen dönüştürücü sayesinde, kimyasal maddeler kullanmadan etilen seviyesi 1 ppb’ye (%0.0000001) indirilir. Bu da işlemi son derece çevre dostu yapar. Isının geri kazanımı ve optimum ısı kontrolünün tam olarak sağlanması sayesinde, dönüştürücü minimum enerji harcar.

 

ATMOSFER KONTROLLÜ DEPO GRUBU ÜRÜNLER

Copyright © 2017 Şen Grup | All Right Reserved