• 0312 221 00 42

    Hemen Destek

  • Language

    English

Nemlendirme Üniteleri


Depolanan ürünlerin saklama koşulları gereği depolama süresi boyunca tazeliğini kaybedip bozulmadan sıcaklık ve nem değerlerine uygun koşullar oluşturulması gerekmektedir. Soğuk hava depolarında nemi kontrol etmek sıcaklığı kontrol etmekten daha zordur. Oda içi sıcaklık, bulunduğu bölge ve depolanan ürünün cinsine göre oda içindeki nem seviyesi farklılık göstermektedir.

Özellikle Su oranı yüksek ürünlerde nemin kontrol edilmesi daha çok önem kazanmaktadır. Bu nedenle soğuk hava depolarında nemin kontrol edilebilmesi için nemlendirme cihazları kullanılması gerekmektedir.

Nemlendirme cihazları tam otomatik çalışırlar. İstediğiniz nem miktarını kontrol paneli yardımı ile belirlemeniz yeterli olacaktır. Nemlendirme cihazı suyu atomize ederek sis şeklinde fan yardımı ile oda içine püskürtmektedir. Tamamı hijyenik malzemeden oluşur, nemlendirme bitiminde deposunda kalan suyu tahliye ederek bakteri oluşumunu engeller. Nemlendirme cihazları Soğuk hava depoları, mantar yetiştiriciliği, tohumlama odaları ve seralarda yoğunlukla kullanılmaktadır.

Copyright © 2017 Şen Grup | All Right Reserved