• 0312 221 00 42

    Hemen Destek

  • Language

    English

PSA Azot Jeneratörü

Soğuk hava deposunda oksijen miktarını azaltarak, solunumu azaltıp meyve ve sebzelerdeki önemli gıdaların “metabolizması” yavaşlatılıyor. Amaç, soğuk hava deposunda oksijen miktarını olabildiğince düşürerek ürünlerin kalitesini korumak ve yaşlanma sürecini olabildiğince geciktirmektir.

Soğuk hava deposundaki oksijen seviyesinin azaltılması PSA (Basınçlı Salınımlı Emilimi) azot jeneratörü kullanılarak hızlandırılabilir. PSA ortam havasından saf nitrojen üretir ki, bu da oksijenin hava deposundan dışarı atılmasını sağlar.

Şen Grup PSA azot jeneratörü, çok yüksek kaliteli CMS’ye (karbon molekül eleği) yerleştirilmiş iki tanktan oluşuyor. CMS belli bir zaman süresi boyunca oksijen moleküllerini emebilir. Doyma noktasına ulaştığında, sistem valflar aracılığı ile otomatik olarak diğer tanka geçer. Doyma noktasına ulaşan tank, baskıyı azaltarak bir sonraki evreye geçiş için hazırlık yapar. Ondan sonra da emilen oksijen molekülleri salınır. Bu basit işlem sayesinde, PSA azot jeneratörü güvenirliliği ve yaşam ömrü oldukça yüksektir.

Sıvıların ve yağların CMS’ye bulaşmaması için tüm PSA azot jeneratörlerimizle birlikte filtreler ve otomatik tahliye sistemi de verilir.

Şen Grup farklı kapasitelerde PSA azot jeneratörleri sunar. Soğuk hava depolarının büyüklüğüne ve sayısına göre kapasiteye karar verilir.

 

ATMOSFER KONTROLLÜ DEPO GRUBU ÜRÜNLER

Copyright © 2017 Şen Grup | All Right Reserved