• 0312 221 00 42

    Hemen Destek

  • Language

    English

Soğuk Hava Deposu Koruması

 

Soğuk hava tesisi, depolama sezonunda içerideki atmosferin şartlarına direkt etki edecek değişen durumlara maruz kalıyor. Şen Grup optimum koruma ve güvenlik için çözümler sunuyor.

Solunum Balonu / Tampon ciğer: Soğuk hava deposunda değişen basınç ve ısı dalgalanmaları sonucunda, hava miktarı da sürekli olarak değişime uğrar. Bu değişkenleri nötrleştirmek amacıyla soğuk hava deposuna bir solunum balonu yerleştirilmiştir. Bu çanta, soğuk hava deposunun fazla havasını alır ve gerekirse (alçak basıncın olması durumunda) onu depoya geri gönderir. Bu da oksijen bakımından zengin dışarıdaki havanın içeri girmesini önler.

Yüksek basınç / alçak basınç koruması: Ağır şartlarda solunum balonu kendi başına yeterli olmayabilir. Bu sebeple, soğuk hava deposunun 10 mm su sütununa göre yüksek basınç/ alçak basınç durumlarında devreye girip çalışan yüksek basınç ve alçak basınç güvenlik valfı ile teçhiz edilmesi gerekir. Bu koruma olmadan hava deposunun tavanı ve/ya duvarları aşırı derecede zarar görebilirler.

Havalandırma vantilatörü: Havalandırma vantilatörü ölçüme bağlı olarak yükleme/soğutma sırasında CO2 oranını düşük tutar ve AK depolaması sırasında oksijenin kontrollü bir şekilde içeri girmesini sağlar.

 

ATMOSFER KONTROLLÜ DEPO GRUBU ÜRÜNLER

Copyright © 2017 Şen Grup | All Right Reserved